شورای اسلامی شهر کاشان

-۲۰۰ میلیارد تومان بودجه بیمارستان کاشان را ندادند .

عضو شورای شهر کاشان گفت: در کارگروهی که در استان اصفهان تشکیل شد ۲۰۰ میلیارد تومانی که برای بیمارستان بقیه الله در سفر استانی رئیس جمهور و هیات دولت پیش بینی شده بودند را اختصاص ندادند.

به گزارش اهل کاشانم، علیرضا مفرح در هفتاد ویکمین نشست رسمی شورای شهر کاشان اظهار داشت: برای تکمیل بیمارستان بقیه الله کاشان ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار لازم است ولی به دلیل عدم پیشرفت ۴۰ درصدی این بیمارستان بودجه ۲۰۰ میلیارد تومانی پیش بینی شده این پروژه در سفر استانی رئیس جمهور اختصاص داده نشد .

وی افزود: بر اساس ماده ۵۶ می توان مبلغ ۲۰۰ میلیارد تومان وام از دولت برای ساخت بیمارستان بقیه الله گرفت که بازپرداخت آن نیز از طریق سازمان برنامه ریزی وبودجه انجام می شود ولی پیگیری آن به زودی به نتیجه نمی رسد.

مفرح تصریح کرد: ساخت بیمارستان بقیه الله بعنوان جایگزین و مکمل بیمارستان بهشتی کاشان در سفر دوم دولت احمدی نژاد با ۲۷۰ تخت مصوب شد که پس از آن با پیگیری ها به ۳۵۰ تخت ارتقا پیدا کرد.

عضو شورای شهر کاشان افزود: پس از اخذ پروانه ها و مجوزات ساخت آن به دلیل اختصاص زمین آن در روی گسل، و مباحث استحکام بخشی در برابر زلزله و وجود تحریم ها و نبود اعتبار این پروژه متوقف شد.

رئیس اداره سازمان های مر دم نهاد و خیرین سلامت دانشگاه علوم پزشکی کاشان گفت: بیمارستان بهشتی کاشان با گذشت ۴۰ سال از عمر ساختش الان فرسوده است و نگهداری بسیاری از بخش های آن شامل موتورخانه، تابلوهای برق و آسانسورها هزینه دارد پس باید به فکر ساخت بیمارستان جایگزین باشیم.

مفرح خاطرنشان کرد: برای ساخت و تکمیل بیمارستان بقیه الله تلاش می کنیم از ظرفیت هیئت های مذهبی و مردم استفاده کنیم  که بر اساس آن پویش نذری برای ساخت بیمارستان بقیه الله را راه اندازی کردیم که اطلاع رسانی های آن به زودی انجام خواهد شد.

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest